fray
14 بهمن 1401 - 14:53

اتریش ۴ دیپلمات روسی را اخراج کرد

وزارت خارجه اتریش ۴ دیپلمات روس را به اتهام اقدامت ناسازگار و نامناسب اخراج کرد و به آن ها تا چهارشنبه مهلت داد تا این کشور را ترک کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، اتریش از اخراج چهار دیپلمات روسی خبر داد که دو نفر از آنها در سازمان ملل در وین مشغول هستند. وزارت خارجه اتریش بدون ارائه جزئیات اعلام کرد که این دیپلمات‌ها «اقدامات ناسازگار» با وضعیت خود را مرتکب شده‌اند. به این چهار دیپلمات روس تا چهارشنبه مهلت داده شد تا کشور را ترک کنند.

اخراج دیپلماتیک در اتریش که قبل از جنگ روسیه در اوکراین روابط نزدیکی با مسکو داشت، نادر است. این کشور به طور سنتی خود را به عنوان پل ارتباط بین کشورهای شرقی و غربی می‌بیند. بر خلاف دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، وین در سال 2018 پس از مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس و دخترش در انگلیس، از اخراج دیپلمات‌های روس خودداری کرد.

با این حال، اتریش در آوریل 2022 چهار دیپلمات روسی را به عنوان بخشی از واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا به قتل غیرنظامیان اوکراینی توسط سربازان روسی در بوچا، اخراج کرد. یک دیپلمات روسی هم در آوریل 2020 به ظن جاسوسی اخراج شده بود. روسیه یک دستگاه دیپلماتیک مهم در اتریش، هم در سطح دوجانبه و هم در نمایندگی‌های سازمان ملل در وین دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016890